Úvodníky

2. 9. 2015

Náš fotografický svět je černobílá fotografie. Ta jemně nostalgicky klasická s vůní vývojky a ustalovače. I ta digitální. Nekompromisní. S jistou, až přehnanou, dokonalostí. Ať už se díváme klasickým či digitálním hledáčkem, vždy tam vidíme příběh. Příběh černobílé fotografie s mnoha odstíny šedi. Tak absolutně černobílou fotografii v tak absolutní barevnosti. Hlavní pointou stránek ČERNOBÍLÝ SVĚT, a zároveň naším dlouhodobým cílem, je dostat dobré černobílé fotografie na vaše zdi. Zdi Vašich obýváků a pracoven. Zdi, tvořících vaše oblíbená místa, kde relaxujete, a kde se cítíte dobře. Intuitivně věříme v sílu a energii krásných černobílých fotografií. Věříme příběhům, které fotografie vyprávějí. Hledáme umělce, fotografy, kteří mají co nabídnout. Snažíme se právě s Vámi tvořit ten úžasný fotografický černobílý svět. Jsme Vašimi prostředníky na cestě za černobílou fotografií. Ať už chcete fotografii získat (s rámem či bez něj), nebo uvažujete Vaše fotografie nabídnout někomu jinému. S radostí prezentujeme skvělé fotografie. A těšíme se na Vaše příběhy. Přejeme Vám všem dobré světlo.

27. 12. 2014

Kdo je to Vivian Maier?

Americká chůva s francouzským přízvukem celý život na krku nosila fotoaparát Rolleiflex 6 × 6, aby zachycovala každodenní život. Své fotografie nikomu neukazovala, většinu svých filmů ani nevyvolala. Zemřela jako zapomenutý a osamělý člověk. Až mladý fotograf, nadšenec a historik fotografie John Maloof koupil „její bednu negativů a poznámek“ a vydal se na vzrušující cestu hledat odpověď na otázku Kdo je Vivian Maier??? I vy můžete být svědky toho úžasného objevu!!! Podívejte se na stránky: www.vivianmaier.com

Podívejte se na dokumentární film: Finding Vivian Maier. Ty fotografie jsou úžasné, dechberoucí, mistrovské. Ty fotografie jsou černobílé. Klasické.

30. 9. 2014

Máme se dobře či špatně? Jsme šťastní či nešťastní? Těžko říct, závisí na úhlu pohledu. Někomu stačí málo (a má přitom docela hodně), jiný se pořád trápí, co nemá a co nemůže mít. Je zajímavé, jaké obrazy či fotografie mají lidé na zdech svých domovů. Přijdete do neznámého prostředí a první dojem, který si může utvořit o majiteli nemovitosti, ve vás asociují obrázky, které vidíte na zdi. Nechci tvrdit, že první dojem je správný, nicméně můžete jím zaujmout neznámého pozorovatele. Ten první (a zároveň jedinečný) dojem může vzniknout ve vaší kanceláři, v čekárně u lékaře, v obýváku doma… Subjektivně mi přijde zajímavé a zvláštní, jak někteří bohatí lidé mají nevkusně zařízené vlastní zdi. A často jsem překvapen, že ve skromné domácnosti nacházím na zdi opravdové perly. Pokud se na vaší zdi rozhodnete pro černobílou fotografii, rádi Vás budeme na inspirovat. Vážíme si každého vašeho kliknutí. Zájmu, který o nás projevíte, který projevíte o fotografii.